angelo poljud golDerbi između Hajduka i Dinama bio je zaista spektakularan. Dinamo je na Poljudu bio pred porazom nakon 582 dana, no s dva pogotka u 89. i 91. minuti činilo se kako grabimo prema pobjedi, da bi potom Hajduk iz jedanaesterca uspio izjednačiti za konačnih 2:2. Hajduk je u susret ušao agresivno s visokim blokom i zasluženo poveo u 38. minuti. U drugom poluvremenu nisu znali što ih je snašlo jer je na teren izašao neki drugi Dinamo.

Naši su igrači preuzeli kontrolu igre, postali agresivniji i tehnička superiornost došla je do izražaja. Ipak do izjednačanja smo morali čekati sve do 89. minute kada je sjajno skočio Filip Benković i glavom poslao loptu u mrežu. Kada smo vidjeli da je sudac pokazao 7 minuta sudačke nadoknade, očekivali smo čudo. I već u prvom napadu fenomenalni Ademi, koji je unio preokret u igru, krade loptu Tudoru i asistira Henriquezu za vodstvo 2:1. Čovjek nije igrao dvije godine ozbiljan nogomet, a uvjerljivo je bio naš najbolji igrač na terenu.

Kakvo je to bilo slavlje u kafiću gdje smo gledali utakmicu. Nešto nezaboravno. Ovo je Angelov četvrti pogodak u sudačkoj nadoknadi (dva pogotka Hajduku, Skenderbeu i Osijeku). Jedan mi je navijač Hajduka poslao poruku: "To nije anđeo, to je vrag."  No, taj naš Angelo ponovno je onaj pravi. Konačno igra kako zna i čini se da se vraća u formu koja ga je krasila u prvoj sezoni kada je došao u Dinamo.

Ipak, da ne slavimo i treći put zaredom na Poljudu pobrinuo se naš desni bek koji je nepotrebno skrivio jedanaesterac i tako spasio Hajduk od poraza. Lijepo je vidjeti kako nas Hajduk i dalje ne može pobijediti na Poljudu, ali nismo baš zadovoljni jer se ovakvog Hajduka moralo pobijediti. Razlika u kvaliteti između Dinama i Hajduka i dalje je primjetna, ali neki naši igrači ponovno su dokazali da nisu za Dinamo. Nadamo se da će uskoro pronaći novi klub i mi im želimo svu sreću u tome.

Na primitivizam uopće ne bih trošio vrijeme. Potpuno ih razumijemo jer nije lako vječno biti treći. Zanimljivo je da su uvijek drugi krivi, samo su oni u pravu. Prvo je bio kriv Mamić, zatim Mišković, sada Svetina. Dok oni napadaju svoje goste u svečanoj loži, mi glumimo gospodu kada dolaze u Maksimir. Neka tako bude i ubuduće jer upravo nas to razlikuje od njih. Oni to zovu temperament, mi divljaštvo.

Već u subotu nam slijedi novi derbi. Vidimo se na Maksimiru!