godina na zalaskuPolusezona je gotova, godina je na izmaku. U subotu je odigrana i posljednja utakmica u 2017. godini koju baš i nećemo pamtiti po dobru. Nakon 11 godina ostali smo bez trofeja i nismo igrali grupnu fazu europskih natjecanja. To je bio veliki neuspjeh od kojega smo se, na sreću, brzo oporavili tako da na odmor odlazimo bez ijednog poraza u natjecateljskim utakmicama ove sezone. Zadnji smo poraz doživjeli prije gotovo sedam mjeseci (31. 5. 2017.) u finalu Kupa protiv Rijeke.

Od toga finala Kupa odigrali smo 20 prvenstvenih utakmica u kojima smo zabilježili 15 pobjeda i 5 remija, u Hrvatskom kupu smo odigrali 3 utakmice i zabilježili 3 pobjede dok smo u kvalifikacijama za Europsku ligu odigrali 4 utakmice u kojima smo zabilježili 1 pobjedu i 3 remija.

U novu godinu ulazimo s rekordnih 50 bodova, što je 12 više od najbližeg pratitelja pa već sada možemo reći kako imamo novog prvaka. Zabili smo najviše, a primili najmanje pogodaka. U ovoj smo sezoni oba puta pobijedili aktualnog prvaka i prvi skinuli nedodirljivost Rujevice. S Hajdukom imamo jednu pobjedu i remi, dok u derbijima samo Osijek nismo uspjeli pobijediti u dvije utakmice. Novu priliku imat ćemo već 10. veljače kada kreće proljetni dio prvenstva kojeg otvaramo baš utakmicom u Osijeku.

Sezonu ćemo pamtiti po tome što su u prvi plan iskočili neki mlađi igrači, u prvom redu Olmo, Moro i Sosa, dok se nakon dvije godine na teren vratio Ademi i odmah preuzeo dirigentsku palicu. Soudani je bio najbolji igrač i strijelac lige, Livaković branio gotovo bez greške, Henriquez odlučio nekoliko utakmica u posljednjim trenutcima, dok je jedini koji je opet stagnirao bio Ćorić. U klubu trebaju dobro razmisliti, analizirati i procijeniti što napraviti s igračem koji djeluje potpuno nezainteresirano. Možda je prodaja u ovom trenutku stvarno najbolje rješenje.

Ipak, nakon svih ovih brojki u zraku ostaje puno upitnika. Napreduje li ova momčad kako smo svi očekivali i jesmo li na dobrom putu? Jesu li igrači i trener trebali pokazati više? Iako smo pobijeđivali i rušili rekorde, uvijek bismo ostali nekako prazni nakon prikazane igre. Rezultati su često bili bolji od dojma i izvedbi. Jedva smo pobijedili Cibaliju u posljednjim trenutcima, mučili se s Istrom, Belupom i Rudešom, u Kupu izbacili drugoligaša tek nakon izvođenja jedanaesteraca, u kvalifikacijama za Europsku ligu ispali od Albanaca...

Slijedi na zimski prijelazni rok u kojemu treba složiti mozaik za napad na Ligu prvaka jer vidjeli smo iz financijskog izvješća da bez Lige prvaka ili minimalno Europske lige dišemo na škrge. Još jedan europski posrtaj mogao bi biti koban i zato se nadamo nekim novim licima u svalčionici jer trenutna ekipa baš ne ulijeva povjerenje.

Što se tiče naše Udruge, bilo nas je svugdje: u Zagrebu, Osijeku, Splitu, Vinkovcima, Koprivnici, Varaždinu...Ukupno smo bili na 17 utakmica. U svibnju smo položili vijenac ispred spomenika poginulim navijačima Dinama u Domovinskom ratu, a u studenom na Memorijalnom groblju u Vukovaru. Za Svi svete obišli posljednja počivališta naših članova te poginulih i preminulih hrvatskih branitelja. Godišnju skupštinu Udruge održali smo u travnju, a predsjednik Udruge bio je 11. prosinca na Godišnjoj skupštini GNK Dinamo u Zagrebu. Nekoliko dana prije bio je i na snimanju emisije "Plavi kvart".

7. studenoga organizirali smo promociju knjige vukovarskog branitelja i heroja Domovisnkog rata Damira Markuša Kutine. Humanitarno smo djelovali te u svakom trenutku bili uz svoj klub. I u dobrim i u lošim trenutcima.

Igrači su otišli na odmor, ali mi nećemo odmarati. Odmah nakon božićnih blagdana, tradicionalno na staru godinu, organiziramo učlanjivanje u Dinamo i našu Udrugu. Vidimo se u Plavcu, a do tada uživajte uz šalicu toplog čaja ili kuhanog vina :)

girl tea