polazak iz orahovice dukatUnatoč turbulentnoj sezoni, kraj smo dočekali s osmijehom na licu. Dinamo je zaključio savršenu sezonu s naslovima u sve četiri kategorije na nacionalnoj razini - pioniri, kadeti, juniori i seniori. To je totalna dominacija u hrvatskom nogometu, što je u najmanju ruku čudno obzirom da čitamo kako je Dinamo na aparatima, kako je pitanje dana kada će propasti, kako nema kune na računu itd. I naša je udruga bila aktivna u protekloj sezoni. Pa prisjetimo se što smo sve radili...

DINAMO-ISTRA 2:0

15. srpnja 2017. bili smo na otvaranju sezone. Dinamo je igrao protiv Istre i pobijedio 2:0 golovima More i Benkovića. Prije utakmice posjetili smo i novootvoreni Fanshop i opskrbili se novim dresovima jer je baš u to vrijeme Dinamov sponzor postao Adidas.

junior i nas transparent 20170722 1431193331

DINAMO-ODDS 2:1

Možda je bilo prerano za očekivati neki spektakl od zapuštene ekipe koju je do prije dva tjedna vodio Petev, ali ipak smo više očekivali na premijernom nastupu u Europi protiv slabašnog Oddsa. Iako smo ostvarili pozitivan rezultat, nikako nismo mogli biti zadovoljni s onim što smo vidjeli. To se kasnije pokazalo i opravdanim.

nasa ekipa na istoku 20170729 1505381345

OSIJEK-DINAMO 1:1

Loša igra nastavila se i u Osijeku gdje nismo uspjeli pobijediti drugu momčad Osijeka koja je igrala bez devetorice igrača u odnosu na utakmicu sa PSV-om, a i takva nam je stvarala probleme i složila nekoliko kontri. Nije slutilo na dobro.

nasa ekipa u gradskom vrtu 20170731 1324178081

TRI ČLANA U NAVIJAČKOM TUNELU

Klub je odlučio nagraditi neke od svojih najvjernijih navijača tako što će njihovim fotografijama ukrasiti tunel kojim igrači izlaze na travnjak maksimirskog stadiona. Više od 100 navijačica i navijača svih generacija motivirat će naše igrače prije svakog izlaska na teren, a među njima su i tri naša člana - Nenad, Držislav i Damir.

nt1 copy

DINAMO-HAJDUK 3:1

Na derbiju s Hajdukom sve je bilo po starom. Mi smo ih još jednom pobijedili, a oni su razloge u porazu standardno tražili u sucima. To je već postala tradicija, tako da se taj njihov izričaj nakon utakmice kolokvijalno naziva kmečanje. Nikad zasluženija pobjeda u kojoj je protivnik prema našem golu uputio samo jedan udarac. Na toj smo utakmici imali i promociju novog 10-metarskog transparenta.

novi transparent na istonoj tribini 20170807 1983804900

DINAMO-SKENDERBEU 1:1

Već smo navikli da nam Dinamo u kvalifikacijama redovno priredi jednu užasnu utakmicu, no mislili smo da je to odrađeno protiv Oddsa i da se više neće ponoviti, no prevarili smo se. Isto je bilo i protiv Skenderbega od kojeg smo kasnije i ispali. Najbolji igrač na terenu bio je naš mladi član Eddy koji je na teren izašao s igračima obje momčadi. Na utakmici je bilo 10 članova naše udruge

eddy tekst1

ORAHOVAČKIM KLINCIMA DIJELILI SUVENIRE

Kako bismo djeci malo olakšali i uljepšali početak školske godine, na središnjem gradskom trgu podijelili smo privjeske i 30-ak rasporeda sati s Dinamovim grbom.

klinci trg copy

CIBALIA-DINAMO 2:5

U Vinkovce nas nije išlo puno, ali smo se, kao i obično, odlično proveli. Naši su nogometaši pobijedili Cibaliju 5:2 i zadržali prednost od 4 boda ispred drugoplasirane Rijeke.

na stadionu prije poetka utakmice 20171002 1352120953

UKRAJINA-HRVATSKA 0:2

Bračun je prvo bio na Oktoberfestu, zatim je išao u Ukrajinu, a već za vikend je bio u Zagrebu na utakmici s Osijekom. U Kijevu je njega i njegovu ekipu dočekao i bivši kapetan Vatrenih Darijo Srna.

kijev 2017 copy

DINAMO-OSIJEK 1:1

Prije utakmice obišli smo stadion i zavirili u tunel za izlazak igrača koji je posvećen navijačima. Utakmica između Dinama i Osijeka pamtit će se po tome što se nakon više od dvije godine suspenzije na teren vratio Arijan Ademi koji je u igru ušao u 58. minuti. Mi smo mu pripremili iznenađenje tako što smo izradili transparent podrške koji je bio uz naš veliki transparent na istočnoj tribini. Poslije utakmice smo se ispod južne tribine našli s Arijanom i fotografirali se s transparentom.

ari trans big copy

HAJDUK-DINAMO 2:2

Da i najveći hrvatski derbi ne prođe bez predstavnika naše udruge pobrinuo se Mile koji je utakmicu pogledao sa zapadne tribine i uživao u ludom preokretu u 89. i 91.

milec ulaznica

DINAMO-RIJEKA 3:1

U velikom derbiju pobijedili smo Rijeku 3:1 i tako povećali prednost na velikih devet bodova prednosti pred Rijekom i Hajdukom. Na stadionu je bilo oko 10.000 gledatelja, a među njima i osam članova naše Udruge: Kiris, Jurišić, Baltić, Jasko, Eddy, Bračun, Krasić i Najmenik. 

razgovor ugodni mire i soudanija 20171030 1152596344

OBIŠLI GROBOVE PREMINULIH ČLANOVA UDRUGE I HRVATSKIH BRANITELJA

Prigodom blagdana Svih svetih i Dušnog dana, predstavnici Udruge navijača Dinama iz Orahovice Ivica Unferderber, Vladimir Grgurić, Ivan Jurišić i Damir Najmenik obišli su i upalili svijeće na grobovima naših preminulih članova te na grobovima poginulih hrvatskih branitelja na orahovačkom i dolačkom groblju.

kodpaje1

UGOSTILI DAMIRA MARKUŠA

U lijepo popunjenom hotelu "Dukat" predstavili smo knjigu "58" HOS u obrani Vukovara i Bogdanovaca autora Damira Markuša koji je bio sudionik ratnih zbivanja u Vukovare te 1991. godine. Gotovo svi nazočni kupili su barem po jednu knjigu, a Damir je našoj Udruzi poklonio jednu s posvetom.

damir markus kutina 20171109 1137883932

POSJETILI VUKOVAR

Dok je jedna ekipa išla na utakmicu reprezentacije između Hrvatske i Grčke, druga je ekipa tradicionalno posjetila herojski grad Vukovar te na taj način obilježila 26. godišnjicu pada grada.

na memorijalnom groblju 20171110 1628926690

U NAŠEM GRADU ZAPALILI SVIJEĆU ZA VUKOVAR

Nakon što smo zapalili svijeće i položili vijenac na Memorijalnom groblju u Vukovaru, svijeću smo zapalili i u našem gradu u znak sjećanja na Vukovar i sve vukovarske žrtve.

mali grga1

PREDSJEDNIK UDRUGE GOSTOVAO U EMISIJI PLAVI KVART

Predsjednik udruge bio je na snimanju emisije Plavi kvart u kojoj je lijepa voditeljica, Ivana Mišerić, osim predsjednika Udruge ugostila i Filipa Benkovića.

Plavi kvart 036

 PREDSJEDNIK UDRUGE BIO NA PREDBOŽIĆNOJ SKUPŠTINI KLUBA

Glavne su teme bila izvješća o sportskim i financijskim rezultatima u tekućoj godini te ponovni pokušaj preoblikovanja kluba.

povjerenici skupstinari 20171212 1009611342

UČLANJIVANJE NA STARU GODINU

I prošlu smo staru godinu, kao i prethodne, proveli zajedno. Toga smo dana počeli s prikupljanjem članarine za 2018. godinu i s prodajom Dinamovog zidnog kalendara.

dinamovo silvestrovo 20180101 1842470648

OSIJEK-DINAMO 2:4

Jednu od najboljih utakmica sezone odigrali smo u Osijeku. Na stadionu gdje je rijetko tko ove sezone osjetio slast pobjede, Dinamo je dokazao moć i uvjerljivom pobjedom od 4:2 otvorio proljetni dio sezone.

u osijeku prije utakmice 20180212 1574013836

DINAMO-HAJDUK 0:1

Iako su igrači Hajduka uputili samo jedan udarac u okvir gola, i to im je bilo dovoljno da kući odu s 3 boda. Na stadionu je bilo sedam članova naše Udruge.

trans haj

PROSLAVA DESETOGODIŠNJICE UDRUGE

Redovitoj godišnjoj skupštini nazočili su i gosti iz Zagreba - direktor marketinga Tomislav Rukavina, glasnogovornik kluba Alen Lesički te prvotimac Dinama Mario Gavranović. Tom je prigodom bila i promocija filma "Naših prvih 10 godina" koja je sve nazočne ostavila bez teksta. Tim smo filmom obilježili 10 godina postojanja.

2018 03 09 Dinamo006

DINAMO-RIJEKA 3:0

Na Maksimiru je toga dana bilo 6 članova naše udruge, a jednoga posebno želimo istaknuti. To je naš mladi član Eddy koji je u Zagreb išao pod visokom temperaturom. To je pravi navijač. To se zove ljubav prema klubu.

eddy rijeka1

CIBALIA-DINAMO 0:2

Kažu da na mladima svijet ostaje. U Vinkovce je išlo devet članova naše udruge, od toga čak troje djece. Dok za Eddyja možemo reći kako je već poznati navijač, u Vinkovcima su svoje vatreno krštenje imali sedmogodišnji Jakov i Martin koji su prvi put Dinamo gledali uživo.

vc18big1

DINAMO-INTER 3:1

U lijepoj, ugodnoj i nadasve pozitivnoj atmosferi, Dinamo je pobijedio zaprešićki Inter 3:1 i pred 8.000 svojih najvjernijih navijača proslavio 19. naslov prvaka u Hrvatskoj nogometnoj ligi. Na utakmici Dinamo-Inter bilo je 14 članova naše udruge. Uoči utakmice, u ime udruge, položili smo vijenac ispred spomenika poginulim navijačima Dinama u Domovinskom ratu, a poslije utakmice otišli ispred svlačionica čestitati igračima i novom treneru na osvojenoj tituli.

24a1

DINAMO-HAJDUK 1:0

Nakon prvenstva uzeli smo i kup. Nakon lanjske nule, ove godine slavimo dvostruku krunu, a da bude slađe u finalu smo trijumfirali protiv najvećeg rivala Hajduka kojeg smo pobijedili 1:0.

slavlje ispred nase tribine 1