moj susret s lukom naslovJučer je na svečanosti u Londonu dodijeljena nagrada za najboljeg nogometaša svijeta koju je zasluženo odnio naš bivši kapetan Luka Modrić. Nakon što je na Svjetskom prvenstvu u Rusiji osvojio zlatnu loptu te ponio titulu najboljeg igrača godine koju je dodijeljivala UEFA, sada se zasluženo okrunio i titulom najboljeg igrača svijeta. Iskrene čestitke našem Luki i izborniku Zlatku Daliću koji je bio među tri finalista za titulu najboljeg trenera na svijetu.

Čestitke na tom priznanju kapetanu Hrvatske nogometne reprezentacije i veznom igraču Real Madrida stižu sa svih strana. Čestitali su GNK Dinamo, Real Madrid, HNK Rijeka, NK Osijek, NK Inter, HNK Gorica, HŠK Zrinjski, HNK Šibenik, NK Zadar, Mario Mandžukić, Sergio Ramos, Pele, Messi, Subašić, predsjednica Kolinda Grabar Kitarović, premijer Andrej Plenković...ma gotovo svi. Samo jedan klub nije čestitao, ali to ide njima na dušu. To se zovu kompleksi.

Puno je godina i utakmica prošlo otkako je Luka naganjao loptu po bosanskohercegovačkim travnjacima, da bi danas bio najbolji igrač na svijetu. Iako je prošao tridesetu, bez oklijevanja možemo reći da igra u životnoj formi. Luka je jedina konstanta koja ne blijedi i vrlo rijetko nije na visini zadatka. Kroz cijelu je svoju karijeru dobivao bezbroj individualnih priznanja.

moj susret s lukom2

Karijeru je započeo u mlađim uzrastima NK Zadar, a 2000. godine, sa svega 15 godina, stiže u Dinamo. Nakon posudbi u Zrinjski i Inter iz Zaprešića, zbog odličnih igara Dinamo ga vraća s posudbe početkom 2005. godine te ubzo postaje jedan od glavnih igrača u momčadi. U klubu se zadržao do 2008. kada prelazi u Tottenham, a danas je standardni igrač najboljeg kluba na svijetu.

S Lukom sam se susreo prije točno deset godina dok je još bio kapetan Dinama. Imali smo dogovoreni susret poslije utakmice Dinamo–Varteks koja se igrala 23. veljače 2008. Vatreks je u Zagrebu pobijedio 2:1, a Dinamo je igrao neprepoznatljivo loše. Ipak, bio je to samo loš dan jer su igrači bili u šoku zbog stravične ozljede svog prijatelja i bivšeg suigrača Eduarda da Silve koji je upravo tog dana stradao kada je na utakmici s Birminghamom na njega nasrnuo Martin Taylor i slomio mu nogu.

moj susret s lukom1

Sastali smo se ispod južžne tribine jer je u klupskim prostorijama bila velika gužžva. Luka je iz svlačionice izašao među zadnjima i odmah došao do mene. Nakon što smo se upoznali, u ime naše Udruge predao sam mu poklon – bocu vrhunskog orahovačkog vina, nešto slatkih Kanditovih proizvoda i keramičku pločicu s prve Plave noći u Orahovici.

Na keramičku sam pločicu napisao i web adresu naše Udruge kako bi ju Luka mogao posjetiti. Luka se zahvalio i pozdravio sve članove Udruge navijača Dinama iz Orahovice. Bio je to nezaboravan susret s najvećim hrvatskim sportašem svih vremena. Svaka čast svim ostalim velikanima hrvatskog sporta, ali Luka i neprežaljeni Dražen su vrh vrhova.

moj susret s lukom3

Iako je bio vidno neraspoložžen zbog poraza i Eduardove ozljede, Luka je bio vrlo simpatičan i skroman, baš kakav je i danas. Nakon fotografiranja potpisao mi je dres koji ponosno čuvam u svom Plavom kutku.

Nakon 15–minutnog druženja poželio sam Luki puno sreće i da zaigra u klubu u kojemu bi najviše žžželio. Želja mu se ispunila. Luka je tog 23. 2. 2018. u svom crnom BMW–X5 otišao u crnu zagrebačku noć, a deset godina kasnije postao je najbolji igrač na svijetu.

BRAVO, LUKA!

moj susret s lukom4