dz-hs_naslovna.jpgNakon što je praktički osigurao naslov državnog prvaka, Dinamo je u prvoj finalnoj utakmici Hrvatskog kupa, baš kao i prošle godine, pobijedio Hajduka 3:0 te je vrlo blizu osvajanja dvostruke krune po treći put zaredom. Prije utakmice položili smo plavi vijenac ispred spomenika stradalim Bad Blue Boysima jer su jučer Dinamovi navijači obilježavali svoj povijesni dan.

Za sve Dinamove navijače 13. svibnja 1990. poseban je dan kojega mnogi smatraju i početkom Domovinskog rata, u kojemu su mnogi Bad Blue Boysi izgubili živote. Povodom toga smo prije utakmice položiti vijenac s Dinamovim grbom ispred spomenika poginulim navijačima. Jučerašnji dan također će ostati upamćen jer smo u prvoj finalnoj utakmici, po treći put u dvije godine, pobijedili najljućeg protivnika s identičnih 3:0. Ovo će biti prekrasan završetak sezone jer smo im u samo par dana uspjeli odnijeti i prvenstvo i kup. To je dobro jer nas mediji neće svakodnevno opterećivati bezumnim pumpanjem atmosfere, seciranjem sudaca, klubova, navijača i svega ostalog u svrhu konstruiranja štimunga oko završnih utakmica. Mi smo to riješili ranije.

dz-hs_1.jpgDinamo je od prve minute pokazao tko je bolja momčad i poveo već u 13. minuti. Nakon što je Bišćan nanizao nekoliko protivničkih igrača, Milan Badelj je gotovo s centra krasnom loptom pronašao Marija Mandžukića koji prekrasnim lobom vara istrčalog vratara gostiju. Na 2:0 povisio je Sammir iz jedanaesterca nakon što je u šesnaestercu povučen Ivica Vrdoljak. Trener Hajduka potom iz igre vadi Pandžu i uvodi Juricu Buljata koji je u igri proveo cijele četiri minute. Rukom u lice udara Mandukića te mu sudac pokazuje izravni crveni karton. Ovdje nisu prolazile borilačke vještine kao u Splitu, kada je također isti igrač trebao biti isključen, tako da se konačno mogao gledati nogomet. Nakon što je isključen još jedan igrač Hajduka, bilo je pitanje vremena kada će Dinamo povećati vodstvo. To se dogodilo u 57. minuti kada Ivan Tomečak nabacuje s desne strane, a Mandža glavom pogađa za uvjerljivih 3:0.

Na putu kući stali smo još na dva mjesta proslaviti uvjerljivu pobjedu. Kako će lijepa biti proslava naslova prvaka i kupa usred Poljuda-neprocjenjivo. 2007. KUP I PRVENSTVO, 2008. KUP I PRVENSTVO, 2009. KUP I PRVENSTVO...